OSP Stara Miłosna

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek...niezmiennie od 100 lat!

Druhny i druhowie OSP Stara Miłosna aktywnie uczestniczą w wielu zawodach oraz turniejach promujących kulturę fizyczną czy upowszechnianie zasad udzielania pierwszej pomocy. Współzawodnicząc  z przedstawicielami innych służb, inspekcji czy straży nierzadko sięgają po najwyższe laury. Poniżej przedstawiono niektóre z nich. 

XVII Ogólnopolskie Zawody ZHP w ratownictwie (18-20 pażdziernika 2015 r.) 

4- osobowa drużyna w składzie: Maciej Kasiński, Bernard Kowalski, Wiesław Leszko oraz Mikołaj Łaski zadebiutowała w mistrzostwach Polski w udzielaniu pierwszej pomocy oraz kwalifikowanym ratownictwie na trasie zaawansowanej i... wygrała! Na druhów naszej jednostki nie było mocnych.  Do startu w zawodach przygotowywali się ponad 3 miesiące, każdą wolną chwilę poświęcając na doskonalenie umiejętności ratowniczych. Trud się opłacił i spośród 23 patrolów, które stanęły w Płocku do rywalizacji, bezkonkurencyjni okazali się właśnie Oni! 
Krótką relację video z tego wydarzenia można obejrzeć klikając tutaj.

VII Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników (19 grudnia 2015 r.) 

Kobieca drużyna w składzie: Grażyna Cichocka, Marlena Kulesza oraz Katarzyna Tetłak wywalczyła brązowy medal podczas turnieju w Wieliczce. Nasze druhny w pełnym ubraniu bojowym (ubranie specjalne, buty bojowe, hełm, rękawice, aparat ochrony dróg oddechowych oraz latarka) musiały zmierzyć się z szybem Daniłowicza, który liczy 110 metrów wysokości, czyli 650 schodów (90 podestów). W sporcie tym, oprócz wytrzymałości, ważna jest współpraca w drużynie. Dziewczyny udowodniły, że razem potrafią wiele!Bieg na szczyt Rondo 1 (12 marca 2016 r.) 

Duet Grażyna Cichocka oraz Marlena Kulesza w biegu na szczyt warszawskiego wieżowca Rondo 1 nie miał sobie równych w swojej kategorii. Tym razem, aby wygrać druhny musiały pokonać 836 schodów (37 pięter). Zadanie tym cieższe, że należało je wykonać w pełnym umundurowaniu bojowym wraz ze sprzętem ODO.