OSP Stara Miłosna

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek...niezmiennie od 100 lat!

Druhowie OSP Stara Miłosna na rodzinnym pikniku na Białołęce

W dniu 12.06.2016 r. strażacy z OSP Stara Miłosna wzięli udział w Pikniku Strażackim przy ul. Magicznej. Organizatorami tego wydarzenia była nowo powstała jednostka OSP Białołęka oraz Stowarzyszenie Razem dla Białołęki. Druhowie naszej jednostki wraz z OSP Nowy Dwór Mazowiecki wykonali cieszący się ogromnym zainteresowaniem pokaz ratownictwa technicznego. W przyjętym scenariuszu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Czytaj więcej: Piknik Strażacki na Białołęce

Niebezpieczne zdarzenie przy DK 17

W dniu 21.05.2016 r. o godz 16:20 zostaliśmy zadysponowani do wypadku samochodu osobowego z cysterną zaraz za skrętem na Lublin (Szosa Lubelska) z informacją o pożarze pojazdu osobowego. Jako, że mieliśmy najbliżej i pojawiliśmy się pierwsi na miejscu zdarzenia dopiero wtedy poznaliśmy grozę sytuacji - zagrożony był ładunek cysterny, 33 tysiące litrów paliwa lotniczego.

Czytaj więcej: Wypadek z cysterną

4 czerwca 2016 r. odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 180-lecia Warszawskiej Straży Pożarnej.

W obchodach wzieła udział reprezentacja OSP Stara Miłosna na czele z jej Prezesem - Ingą Abgarowicz, Wiceprezesem Naczelnikiem - Grzegorzem Szczepaniakiem oraz delegacją strażaków wraz  z pocztem sztandarowym. Uroczystości rozpoczęly się Mszą św. w intencji Ojczyzny, strażaków i ich rodzin w Kościele Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Czytaj więcej: 180 - lecie Warszawskiej Straży Pożarnej